Do každého domova patria dekorácie. Doplnky majú jedinečnú moc umocniť atmosféru, ktorá v priestore panuje. Jedným z estetických prvkov, ktoré nestarnú, je klasika v podobe obyčajnej vázy. Však kto by tiež doma nemal vázu? Hodí sa nielen ako slušivá nádoba na kvetiny, vystaviť v nej môžete aj dekoračné maličkosti, napríklad mušle z dovolenky. Kam vázu v interiéri umiestniť, aby pomohla podtrhnúť váš štýl?

Vyberte si tú pravú

Nie je váza ako váza. Že je z čoho vyberať, dokazujú pestré možnosti na trhu. Vázy sa líšia vzhľadom, veľkosťou a predovšetkým materiálom. Okrem skla, porcelánu a keramiky, ktoré sú stále k dostaniu, môžete voliť tiež z moderných betónových, plastových, kovových, drevených a ratanových váz. Sortiment je skutočne bohatý, takže si každý z nás príde na svoje. Vázu by sme mali vyberať podľa toho, či chceme priehľadnú alebo nepriehľadnú variantu. Ďalším aspektom je umiestnenie, väčšie vázy môžeme nechať na zemi, menšie umiestnime na nábytok či parapet. Vázy nemusia slúžiť iba pre čerstvé kvety. Dnes už sa nemusíme báť ani umelých či sušených kvetov alebo vetvičiek, ktoré do interiéru vnesú jedinečné dojmy. Materiál by sa mal hodiť k vybaveniu nášho domova.

Váza keramická Lovely

Kúzlite s tvarmi

Geometria priestoru nemusí vždy korešpondovať s tvarmi doplnkov. Typickou ukážkou môžu byť misy alebo vázy. Previazaná protichodná geometria totiž pôsobí zaujímavo a vytvára originálny štýl. Nič sa nemá preháňať, preto aj s geometrickými tvarmi radšej opatrne. Všeobecne platí, že pár kontrastov je vítaných. Na štvorcový stolík môžete umiestniť oválnu alebo okrúhlu vázu, kdežto na ten guľatý zase hranatú či asymetrickú vázu. Jedine tak dáte vyniknúť doplnku, skrátka ho dokonale podrthne. Chcete vyskúšať niečo nové? Kúpte si unikátnu nástennú vázu. Zoženiete ju v mnohých zaujímavých tvaroch, avšak kvetinami osviežite priamo stenu. Váza s rastlinami sa tak stane prírodným obrazom a zvelebí steny tam, kde budete chcieť.

Váza porcelánová Madera

Kam s vázou

Ak dávate prednosť tradičnému umiestneniu vázy, potom sa ponúka aj klasické postavenie vázy na nábytok, na zem alebo na okno. Najjednoduchšou a najobľúbenejšou možnosťou je váza na jedálenskom stole alebo na komode. Elegantne vyznejú vázy vo výklenku, ale ani na parapete neurobíte touto dekoráciou škodu. Pokiaľ máte radi väčší dekor, potom rozhodne zabodujete s veľkou vázou, ktorú položíte na zem. Veľká váza sa ľahko stane dominantou priestoru. Naviac pomocou veľkej vázy možno jednoducho zakryť všetko, čo nemusí ísť vidieť. Napríklad zásuvku. A že ešte vázu nemáte? Potom je najvyšší čas si ju zaobstarať.

 

Komentáre k: Čarovanie s vázou

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.