Detská izba by mala byť veselá a plná slnka. Ak aj vy chcete vašim ratolestiam urobiť radosť, vyberte im také záclony, ktoré budú s ich malým kráľovstvom skvele ladiť. Viete, podľa čoho záclony do detskej izby vyberať?

Výber záclon do detskej izby nemusí byť až taký jednoduchý, ako sa na prvý pohľad zdá. V prvom rade je dôležité, aby boli záclony praktické. Počítajte s častejším praním, a preto by mali byť vyrobené z materiálu, ktorý nie je treba žehliť a možno ľahko vyčistiť. Rovnako tak by sa mal vzhľad záclon deťom páčiť. V opačnom prípade riskujete plač a neochotu detí v izbe tráviť čas. Nemenej dôležité je vybrať také záclony, ktoré budú do izby stále prepúšťať dostatok svetla.

Záclona musí byť praktická

Okno v detskej izbe nesmie chýbať. Pri výbere záclony myslite na to, ako je umiestnené. Ak je v hlbokom výklenku, už tak miestnosť pripravuje o veľa svetla. Záclona by tak mala byť svetlá a vzdušná. U arkierových okien sa ponúka využitie roliet a závesov. V prípade ľubovoľného riešenia by vám mala zostať možnosť záclonu ľahko odsunúť. Nie je príliš vhodné, aby záclony boli spustené až na zem. Dieťa môže za záclonu ľahšie ťahať, prípadne sa na ňu vyskúša pri hraní zavesiť. To je samo o sebe dosť nebezpečné. Pre deti nie je ideálne ani bohaté riasenie. V detskej izbe dochádza k veľkému víreniu prachu a ten by sa do riasenia len zachytával.

Závesný systém je tiež vidieť

Nepostrádateľnou súčasťou vzhľadu je aj závesný systém. Pre detské izby sú k dostaniu dekoratívne tyče v rôznych farbách a materiáloch. Zaujímavo pôsobí drevené prevedenie v pastelových odtieňoch. Vyhrať sa môžete tiež pri výbere koncoviek. Tie môžu mať formu roztomilých zvieratiek. Práve maličkosti dokresľujú celkový dojem z miestnosti, ktorý by mal v prípade detskej izby vyčariť úsmev na perách.

Aké záclony deťom vybrať?

Do farebnej izbičky sa skvele hodia voály s jemnou štruktúrou. Nemusia byť len jednofarebné. Okrem rôznych farebných kombinácií sú k dostaniu tiež voály s motívmi rozprávkových postavičiek a zvieratiek. Deťom takáto voľba urobí jednoznačne radosť. Iné typy majú zase našité malé ozdoby. Veľmi zaujímavo pôsobí tiež obšitie okrajov. K vytvoreniu jemného zatienenia sa skvele hodia mušelínové záclony. Radosť urobia predovšetkým dievčatkám, ktoré sa chcú cítiť ako princezná. V ružovom prevedení skutočne pôsobia až čarovne.

Ilustračný obrázok, zdroj

Detské záclony plné farieb

Záclony do detskej izby by naozaj nemali byť v uniformnej bielej farbe. Pestrosť je veľmi dôležitá. Vyberajte zo vzdušných materiálov a motívov, ktoré sú blízke záujmom vášho dieťaťa. Kúsky opatrené pestrofarebnými obrázkami si deti obľúbia. Je veľmi dôležité, aby bola detská izba plná dobrej nálady a tvorivosti. Záclony jej k dosiahnutiu tohto cieľa výrazne pomáhajú.

 

Komentáre k: Tipy pre výber záclon do detskej izby

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.