Každý milovník izbových rastlín vie, že k nim patria aj esteticky vhodné kvetináče. Z izbových kvetín sa tak stáva príjemná dekorácia, ktorá osvieži náš domov. Existuje veľké množstvo kvetináčov a obalov na kvety, vy však môžete vyberať skutočné trendy a štýlové kúsky, ktoré vo vašom bývaní vykúzlia zaujímavú atmosféru.

Materiál

Kvetináče môžeme rozdeliť na niekoľko kategórií podľa materiálu, z ktorého sú vyrobené. Hliníkové kvetináče pôsobia ľahko industriálnym tónom a hodia sa nielen k modernému bývaniu, sadnú si aj s dreveným interiérom. Keramika je klasika, ktorá kvetinám pristane. Prírodné kvetináče skvele zapadnú k alternatívnemu štýlu bývania. Na zahodenie nie sú ani rustikálne drevené obaly na kvety alebo moderné sklenené kúsky. Materiál voľte jednotný, nie je vhodná kombinácia viacerých materiálov.

Štýl

Vyberajte také kvetináče, ktorých farba a materiál zodpovedajú štýlu a konceptu vášho interiéru. Do zrubu môžete voliť okrem prírodných kvetináčov tiež napríklad keramiku, k minimalistickému bývaniu sklenené či keramické jednoduché kvetinové nádoby. K pestrým a zaujímavým rastlinám netreba príliš výrazný kvetináč, úplne postačí čistý jednoduchý obal a naopak.

Kvetináč Cozies Trio Herbs 3 ks

Veľkosť

Na veľkosti u rastlín rozhodne záleží. Kvety musia mať dostatok miesta, aby mohli ďalej rásť. Záleží však, či vyberáte kvetináč, v ktorom rastlina bude umiestnená priamo, alebo naopak obal na kvetináč, do ktorého odíde voda zo zálievky. Oboje možno zohnať v pekných prevedeniach a za zaujímavé ceny.

Čas

Ak nepatríte medzi poctivých záhradníkov a nemáte príliš voľného času, zvážte praktické samozavlažovacie kvetináče. Tie disponujú veľkou nádobkou na vodu, odkiaľ si rastlina čerpá vlahu sama. Vy tak máte o starosť menej, ale o krásu zelene vo vašom bývaní neprídete. Je však potrebné raz za čas doplniť vodu do nádržky, inak by ste rastlinu nepotešili a ani ona vás.

Set 3 kvetináčov s podtáckou Orla Kiely

Dekorujte

Kvetináče môžete pretvoriť tiež podľa svojej aktuálnej nálady. Maľovanie na kvetináče je zábavou nielen pre deti, ale relaxom aj pre dospelých. Ideálne je zdobenie keramických kvetináčov farbami na keramiku. Plastové kvetináče možno pomaľovať tiež, drevené môžeme rovno nafarbiť alebo napatinovať.

Stojan na kvety

Príjemné vyznenie kvetov podporí aj ich umiestnenie. K dostaniu sú tiež zaujímavé možnosti, ako rastliny prezentovať a ukázať. Okrem stoličiek, polien alebo klasických stojanov na kvety je možné postaviť kvety na bicykel či vozík. Dávno nejde len o stojany do exteriéru. Novinkou je potom pripevnenie kvetináčov na obrazový rám. Rastliny tak pripomínajú skutočné umenie.

 

Komentáre k: K rastlinám patria štýlové kvetináče

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.