Že tabuľa, na ktorú môžete písať farebnými kriedami, patrí iba do školskej učebne? Tak to rozhodne nie je pravda! Skvelé možnosti využitia a originálny dizajn môže priniesť aj do vášho bývania.

Spomienky na otravné a predovšetkým povinné umývanie tabule počas prestávky môžu ešte dnes niekomu z dospelých naháňať husiu kožu. Preto je lepšie zabudnúť na klasickú tabuľu tak, ako ju poznáte zo školských rokov. V rámci bývania sa stávajú veľmi modernou a funkčnou dekoráciou tabuľové dosky. Sú k dostaniu v rôznych rozmeroch, dajú sa ľahko prenášať a pochopiteľne na ne môžete písať a čmárať farebnými kriedami. Viete, ako a prečo ich do interiéru zakomponovať?

Tabuľa v kuchyni nielen pre okrasu

Jedným z horúcich tipov na umiestnenie tabuľovej dosky sú priestory kuchyne. Doska môže byť opretá z boku chladničky, prípadne nájde bydlisko vedľa kuchynskej linky. Tabuľa vám pomôže do kuchyne prepašovať hipsterskú atmosféru, ktorá sa ideálne prepojí s vôňou čerstvej kávy a lievancov pri nedeľných rodinných raňajkách. Tabuľa má okrem dekoratívnej funkcie tiež praktické využitie. Stane sa miestom, kam si môžete písať recepty, nákupné zoznamy či odkazy v rámci rodiny. Organizovať rôzne aktivity a celkovo riadiť chod domácnosti je s možnosťou všetko viditeľne zapisovať a ľahko mazať naozaj hračka.

Tabuľa v kuchyni, zdroj

Deťom tabuľa urobí veľkú radosť

Veľkou tabuľovou doskou urobíte radosť deťom v ich izbe. Môžu si nielen kresliť. Tabuľa je skvelou pomôckou pre učenie vzorčekov, cudzích slovíčok či letopočtov. Všetky údaje sú neustále na očiach a tým pádom sa oveľa lepšie zapamätajú. Doska opäť môže byť opretá o stenu, prípadne ju možno zavesiť priamo na stenu. K dostaniu je v rôznych odtieňoch, nemusí byť iba čierna. Pri používaní v detskej izbe je len nutné upozorniť na to, že sa nehodí k alergikom. Prach z kriedy by im mohol spôsobovať komplikácie.

Tabuľa v detske izbe, zdroj

Tabuľová doska svojpomocne

Túžite po niečom naozaj originálnom? Alternatívou tabuľovej dosky je obstaranie špeciálneho náteru na tabule. Potom už je len na vás, z čoho tabuľu vytvoríte. Tabuľová farba sa hodí na sadrokartón, drevo, kov i betón. Dostupná je opäť v mnohých odtieňoch a jej aplikácie nie je vôbec zložitá. Musíte iba počítať s viacerými vrstvami, vyššou cenou a časovou náročnosťou. Farba musí naozaj dobre zaschnúť, čo trvá až niekoľko dní. Vďaka náteru môžete tabuľu vyrobiť z interiérových dverí, komody, šatníkovej skrine či stolčeku. Kreativite sa medze skutočne nekladú.

Od práce k zábave

Sviežie bývanie by nemalo byť ochudobnené o zábavné prvky, a to nielen v rodinách, kde pobehujú malé ratolesti. Tabule boli až veľmi dlho spájané iba so školským a pracovným prostredím. Teraz je najvyšší čas odhaliť ich hravú stránku a užívať si ich výhody počas voľného času u vás doma.

Tabuľa v pracovnom kútiku, zdroj

 

Komentáre k: Tabuľové dosky dodajú domácnosti hravosť a originalitu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.