Pre všetkých fanúšikov námorníckeho štýlu je tu odpoveď na otázku navy interiéru – môže byť námornícke bývanie trendy? Jednoducho môže! Poďte sa pozrieť ako na to 😉 

Bývanie v navy štýle nemusí mať nič spoločné s gýčovými dekoráciami, ktoré dostanete ako darček od návštevy, ktorá nedávno bola pri mori. Pravdou je, že námornícky štýl je nadčasový a možno práve preto ho stále vidíme napríklad v móde. Interiér dotknutý tmavomodrým námorníckym svetom môže byť originálny a mať šmrnc. Ak teda zvažujete, v akom dizajne budete zariaďovať domácnosť, môže byť práve toto vašou voľbou. Námornícke bývanie totiž pôsobí príjemne sviežo a pripomenie vám všetky tie úžasné chvíle strávené na dovolenke.

Aby sme spresnili navy interiér – nemusí to nutne znamenať, že je potrebné byt či dom posiať množstvom doplnkov. V dnešnej dobe minimalizmu úplne postačí pár námorníckych detailov a váš domov úplne ožije. Radi vám to zariaďovanie uľahčíme a tak prinášame tipy, po ktorých môžete siahnuť a ktoré zvelebia váš domov.

PRUHY

Neodmysliteľne patriace do tohto štýlu. Jednoduché závesy s pruhmi oživia vaše okná a ľahko sa tak stanú základom námorníckeho interiéru. Tmavomodrá farba to byť ale nemusí – vyberajte aj z odtieňov šedej, červenej, baby blue. Ak máte predsa len radi súlad a doplnky, potom môžete k závesom zaobstarať tiež rovnaký obrus na stôl alebo napríklad posteľnú bielizeň. 

4Home bavlnené obliečky Navy, 140 x 200 cm, 70 x 90 cm

FARBY

Preferujete aj vy už spomínaný minimalizmus, potom sa môžete namiesto s doplnkami pohrať s farbami. Tmavomodrá výmaľba v tandeme s bielymi a červenými tónmi nábytku, textilu, podlahy či kobercov zaistí zmysluplnú hravosť a to pokojne bez akýchkoľvek lapačov prachu.

LODE

Kdeže, nemusíte zháňať loď. Ale ak nájdete drevený obraz lode či plastiku plachetnice, potom ste práve našli poklad. Loď je ideálnou ceduľkou na dvere do kúpeľne. A ak by ste predsa len nejakú tú starú loďku našli a máte doma dostatok priestoru, jej renováciou a umiestnením napríklad na stenu získate úžasnú knižnicu. Stačí pridať pár políc.

 

KORMIDLO

Ak milujete originálne veci, skúste si zohnať napríklad staré kormidlo. Stačí ho zavesiť na laná nad jedálenský stôl, kuchynský ostrovček alebo kamkoľvek budete chcieť, omotať cez neho žiarovky a máte jedinečné námornícke osvetlenie. Kormidlo môžete natrieť vo farbe kuchyne, biela pôsobí čisto, baby blue rozžiari miestnosť, žltá bude zaujímavým kontrastom.

Drevené kormidlo Garth 80 cm – štýlová rustikálna dekorácia

MORE

Kúsok oceánu u vás doma – kto by nechcel? Posledné detaily zaručia, že sa nikto nepopletie a každému bude jasné, odkiaľ vietor fúka – predsa od mora! Drevená veľryba ako vešiak, prečo nie? Náučný obraz s morskými tvormi oživí prázdnu stenu, zo starej kotvy urobíte dekoráciu medzi oknami. Pár mušlí vytvorí jednoduchú závesnú zvonkohru. Pamätajte však, že menej je viac, preto nekombinujte všetky tieto tipy, aby ste predišli vytvoreniu príliš gýčovitého rázu priestoru.

Námornícky štýl bývania – ilustračný obrázok, zdroj
Komentáre k: Námornícky domov – prečo nie?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.