1. Ako vybrať
  2. Domáca pohoda

Vybrať správny stojan na víno nie je len tak

Stojany na víno už dávno nepredstavujú len rýdzo praktickú výbavu archívov a vínnych pivníc. Môžu sa stať aj súčasťou bežnej domácnosti, doplniť kuchyňu či obývačku, poskytnúť priestor pre pár fliaš a zároveň sa stať dôležitým dizajnovým prvkom.

Nielen Francúzsko je krajinou milovníkov vína zasľúbenou. Aj v našich krajoch sa pestuje vinič a vyrábajú sa z neho lahodné vína. Ak chcete dať svoju lásku k vínu na obdiv, môžete do interiéru zaobstarať elegantný stojan, v ktorom bude víno vždy pripravené na konzumáciu.

Dajte svoju záľubu najavo

Rozumiete vínu a radi si ho doprajete? Nechcete sa so svojou vášňou tajiť, ale naopak ju začleniť do svojho života? Prečo nie. Ľudia sa odnepamäti vo svojich domoch a bytoch obklopujú vecami, ktoré majú radi. Stojan na víno tak môže byť nielen účelnou súčasťou domácnosti, ale môže sa stať aj určitou srdcovou záležitosťou a estetickým doplnkom. V dnešnej dobe je navyše sortiment naozaj široký.

Na čo sa pri výbere stojana zamerať?

Ak nájdete vo svojom domove pre stojan na víno príhodné miesto, je na čase vyraziť na nákup. Pri výbere sa orientujte podľa vkusu, ale aj podľa praktických parametrov. Predovšetkým musíte zvážiť, koľko fliaš budete chcieť takto prezentovať, či ponechať priestor pre budúce rozšírenie výstavky, aký materiál dobre zapadne do vášho interiéru a podobne.

Existujú stojany pre jednu jedinú fľašu. Mávajú podobu úsporného, ​​ale zaujímavého doplnku na stôl. Väčšinou ide o jednoduchú kovovú konštrukciu. Rovnako tak sa ale môžete poobzerať po rozmernom regále na desať i viac fliaš. Túto variantu ocenia predovšetkým naozaj zarytí milovníci vína, ktorí často a radi hostia svojich známych. Zároveň majú doma aj dosť priestoru pre tento jednoúčelovým doplnok.

Aký zvoliť typ a materiál?

Stojan na víno dnes môže nadobúdať nespočetných podôb. Môže ísť o klasický drevený regál, ale aj o rôzne dizajnové a dokonca umelecké varianty. Do moderného a minimalisticky zariadeného interiéru sadnú skôr kovové modely.

Skvelým tipom sú však taktiež plastové kreatívnejšie konštrukcie. Na chalupe a v rustikálne zariadenom prostredí oceníte skôr kúsky z masívneho dreva. Stojany môžu byť určené na umiestnenie na stôl, na podlahu a na stenu. U závesných variantov si iba dajte pozor na to, aby bol stojan naozaj poctivo pripevnený.

Stojan versus vinotéka

Víno potrebuje špecifické podmienky. Stojan v domácnosti by preto nemal slúžiť k dlhšej archiváciu fliaš, ale skôr k skorej konzumácii. K dlhšiemu uchovaniu fliaš v bežnom byte je ideálna chladiaca vinotéka, ktorá poskytne optimálne prostredie.

Tak čo, už sa tešíte, až si z domácej zbierky otvoríte ďalšiu fľašu?

 

ANTIK Regál na víno 90×70 cm, mango a akácia

 

 

Komentáre k: Vybrať správny stojan na víno nie je len tak

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *