V každej správnej domácnosti nesmú vedľa obliečok, obrusov, utierok a ďalšieho bytového textilu chýbať deky. Na trhu je v súčasnej dobe mnoho typov. Ako si vybrať tie správne a aké máte vlastne možnosti? Nechajte sa inšpirovať a deka u vás doma už nikdy chýbať nebude.

Pre pohodlné leňošenie pred televíznou obrazovkou, spanie v teple, ale aj pre spontánny piknik na záhrade vášho domu. Vyhotovenie a materiály diek sa líšia a výber nemusí byť vždy tak jednoduchý, ako sa na prvý pohľad zdá. Pozrite sa na aktuálne veľmi populárne typy diek a zistite, na čo sú vhodné.

Prešívaná deka z ovčej vlny

Chcete mať nohy v teple a užívať si jedinečnú mäkkosť? Stavte na prešívanú deku z kvalitnej ovčej vlny. Deka sa skvele prispôsobí teplote vášho tela a má skvelé termoregulačné schopnosti. Ak sa predsa len pod dekou spotíte, dokáže ovčia vlna odviesť váš pot a odpariť ho. V neposlednom rade je veľmi dôležité spomenúť, že ovčie rúno má nízku prašnosť. V praxi tak vyhovuje aj alergikom. Mať doma prešívanú deku z ovčej vlny rozhodne nie je od veci, a to nielen pre zimomravých.

Pléd Mistral Home baránok

Deka z mikroflanelu

Deka z mikroflanelu je veľmi jemná, hebká a lesklá. Tento materiál má celý rad výhod. Medzi tie hlavné sa bez diskusie radí skladnosť a jednoduchá údržba. Deka nežmolí a nezaberie príliš miesta. Vďaka tomu ju môžete mať napríklad zloženú na sedačke a pripravenú na použitie. Deka z mikroflanelu sa tiež ľahko premení v atraktívnu prikrývku postele, prípadne sa stane dekoráciou u vás v spálni.

Piknik deka

Ani jedna z predchádzajúcich diek nie je vhodná na to, aby ste ju so sebou zobrali von. Pre posedenie na tráve potrebujete deku, ktorá niečo vydrží a neušpiní sa. Správna piknik deka by mala mať na spodnej strane hliníkovú fóliu, vďaka ktorej poskytuje tepelnú izoláciu a vodeodolnosť. Vďaka tomu je úplne jedno, že je trávnik mokrý a studený. Pre vrchnú stranu deky sa väčšinou používa fleece. Ten je príjemný na dotyk. U piknikovej deky nezabúdajte aj na dizajn. Motív by vás mal baviť a lákať k tomu, aby ste si jedlo na čerstvom vzduchu dopriali čo najčastejšie.

Deky pre skvelé bývanie i radosť

Zaobstarať si do domácej výbavy niekoľko praktických diek je krok, ktorého nebudete ľutovať. Stanú sa šikovnými pomocníkmi pre chladnejšie počasie a niektoré z nich fungujú aj ako interiérová dekorácia pre radosť. Vo forme prehozu si ich zamilujete v spálni, zrovnané na gauči zase budú pripravené zahriať vaše nôžky. Pre seba môžete vybrať decentné motívy a farby, deťom naopak darujte deky v pestrých farbách. Detské deky s obrázkami vykúzlia tým najmenším úsmev na perách. Okrem uvedených typov existujú deky aj z ďalších materiálov, však tri vyššie zmienené dokážu obstáť v drvivej väčšine situácií u vás doma.

Deka Louisa, 150 x 200 cm
Solare detská deka 2811/400, 75 x 100 cm
Komentáre k: Viete, ktoré deky by u vás doma nemali chýbať?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.