Spálňa je miesto, kam sa každý deň ukladáme k spánku, aby sme nabrali nové sily a energiu pre ďalší deň. Miestnosť určená pre odpočinok by mala spĺňať tie najnáročnejšie požiadavky pre skutočné uvoľnenie. Ak chcete mať elegantnú a jedinečnú spálňu, ktorá bude navyše neskutočne šik, nebojte sa neobvyklých materiálov. Tentoraz bude reč o surovom kameni v spálni.

Keď sa povie kameň, mnohí z nás si predstavia skôr než interiér predovšetkým záhradu, v ktorej narobí parádu. Opak je pravdou, hoci sa kameň zdá byť chladný, je vynikajúcim prírodným doplnkom, ktorý tiež do interiéru môže priniesť nevšedné dojmy a navodí nezameniteľné pocity pokoja. Kamenné steny sú nielen módnou záležitosťou, a preto sa ich nemusíme obávať ani v tak intímnej miestnosti, ako je samotná spálňa.

Kontrasty sú trendy

Prvým odporúčaním, prečo sa kameňa jednoznačne nebáť, je vytvorený kontrast. Spálňa býva jemným a tichým priestorom, kde odpočívame. Kameň je pravým opakom jemnosti. Jeho prirodzená hrubosť vytvára nezameniteľné dojmy. Jeho chladný vzhľad prináša umiernený chlad tiež do spálne. Pripomína skalu alebo oázu pokoja.

Nie je kameň ako kameň

Aký kameň si vybrať? Záleží na tom, ako veľmi chcete vyčnievať z davu. Veľmi obľúbené a klasické sú obvyklé kamenné obklady, menej obvyklejšie potom veľkoformátové kamenné panely, ktoré však pôsobia viac prirodzenejšie. Kameň je príjemný na dotyk a hodí sa predovšetkým na stenu za posteľ, čím osviežite odpočinkovú zónu.

Predstavivosť

Najväčším umením človeka je práve predstavivosť. Nebojte sa teda experimentovať. Ak obkládku chladivého kameňa chcete, nemusíte striktne dodržiavať tradičnú geometriu. Nechajte obklad pokračovať na ďalšiu stenu, alebo obložte len roh miestnosti, aby ste vytvorili prirodzené prostredie, pripomínajúce skutočnú prírodu. Príroda väčšinou nie je pravidelná a nemôžeme povedať, že by jej to nesvedčalo.

Doplňte dekorácie

Ku kameňu esteticky sedí drevo a zeleň. Pripojte jednu alebo dve závesné rastliny či drevený klát a vaša spálňa bude pôsobiť úplne snovo. Ku kameňu sa perfektne hodia paprade či asparagus alebo ledabolo položená dekoračná vetva či drevená lampička. Pokiaľ chcete prírodnú atmosféru ešte podporiť, nezabudnite zladiť tiež posteľnú bielizeň a ďalší textil. Koberčeky voľte kožušinové, obliečky najlepšie v zemitých tónoch.

Spálňa snov

Či už si nakoniec zvolíte akýkoľvek štýl interiéru spálne, je dôležité, aby spĺňala predovšetkým vaše nároky a nikoho iného. Prispôsobte spálňu sebe, aby ste dosiahli kvalitného odpočinku a radi vkĺzali do ríše snov. Potom totiž budete spokojní tiež vstávať a vaše dni budú plné pozitívnej energie.

 

Komentáre k: Kameň v spálni? Prečo nie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.