Leto nie je iba obdobie krátkych sukní, grilovačiek na záhrade a dlhých nočných prechádzok. V horúcich dňoch sa často stretávame aj s búrkami, ktoré prídu niekedy absolútne nečakane.

Dokonalá symfónia bleskov, hromov a kvapiek bubnujúcich na okenné parapety môže byť poriadne zaujímavá, avšak nie pre váš záhradný nábytok. 

Ako ho ochrániť pred poškodením v prípade nečakaných letných prehánok?

Materiál záhradného nábytku

Celý proces začína už pri výbere vhodného materiálu záhradného nábytku. Pokiaľ sa vám nechce neustále schovávať a presúvať záhradné sety, zvoľte taký materiál, ktorý sa nepoškodí ani v prípade zmoknutia alebo navlhnutia. 

Na takéto situácie vám skvelo poslúžia polyratanové alebo plastové záhradné stoly a stoličky. Neublíži im totiž ani vytrvalý dážď.

VidaXL Záhradné ležadlo, polyratan a textilén, hnedé
VidaXL Záhradné ležadlo, polyratan a textilén, hnedé

V prípade plastu však môže nastať problém s prudkým vetrom. Plastový nábytok je extrémne ľahký, preto sa môže veľmi rýchlo stať, že počas búrky odfúkne.

Kam umiestniť záhradný nábytok?

Ak chcete zaistiť, aby váš nábytok nepoškodil dážď, umiestnite ho na kryté miesto. Alternatívne riešenie poskytujú napríklad slnečníky, markízy, pergoly alebo altány. Tie zaistia nielen ochranu pred teplom a vyblednutím, ktoré môže byť spôsobené intenzívnymi slnečnými lúčmi, ale aj pred letnou búrkou. 

Štýlové a kvalitné pergoly nájdete v ponuke spoločnosti Gardeon, ktorá vám, okrem iného, rovno postaví aj záhradný domček či garáž na mieru.

Jurhan & Co.KG Germany Pavilón Elda 3x4 XXL krémový
Jurhan & Co.KG Germany Pavilón Elda 3×4 XXL krémový

Kryty vám síce zaistia ochranu na určitú dobu, no takisto sa môžu poškodiť pôsobením dažďa a silného vetra. Ak očakávate náhlu zmenu počasia, nábytok radšej uschovajte na bezpečnejšie miesto.

Starostlivosť o záhradný nábytok 

Údržba záhradného nábytku je nesmierne dôležitá a dokáže značne predĺžiť jeho životnosť. Myslite na to, že  každý materiál vyžaduje iný typ starostlivosti. 

Ak sa rozhodnete pre prírodné materiály, ako napríklad drevo alebo ratan, je potrebné zvážiť ochranný náter, ktorý obnovíte minimálne raz počas sezóny. Dôležité je aj pravidelné odstraňovanie húb a hmyzu, ktorý miluje navlhnutý nábytok.

Plast alebo kov znesie o niečo viac. Pri kovových kúskoch však nezabúdajte na pravidelné odstraňovanie korózie, ktorá si počas častého dažďa začne hľadať svoje miesto. 

Pri každom type materiálu platí, že ho aj v prípade katastrofy poriadne vysušte pred ďalším použitím.

Komentáre k: Letné búrky: Ako ochrániť váš záhradný nábytok?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.