1. Interiér a nábytok
  2. Ako vybrať

4 tipy pre výber naozaj moderných dverí do interiéru

Vzhľad interiérových dverí zásadne ovplyvňuje vaše bývanie. Ak dávate prednosť modernému štýlu, inšpirujte sa štvoricou zaujímavých tipov pre výber dverí, ktoré sú a ešte nejaký čas budú v kurze.

Klasickým dverám v dekore dreva odzvonilo. Módne bývanie vyžaduje jednoduché a zároveň elegantné dizajny, ktoré neomrzia. Zorientovať sa v širokom výbere interiérových dverí je však pomerne zložité. Ak nechcete strácať čas a vo výsledku rovnako šliapnuť vedľa, pozrite sa na nižšie spomínané tipy. Sú tým správnym krokom k súčasným trendom, ktoré skvele zapadajú do konceptu moderného domova.

Okrem iného správny výber dverí dodá celkovému interiéru moderný nádych. Potrebné je zvážiť nielen správny typ dverí, ale aj ich umiestnenie, výšku a šírku, otváranie.

Prečo sú dvere významným architektonickým prvkom v interiéroch sa dočítate tu.

1. Celosklenené dvere s potlačou

Nie je nutné, aby medzi miestnosťami boli zakaždým plné dvere. Naopak sa oplatí, keď v niektorých prípadoch prepúšťa svetlo a viac než ako bariéra predstavujú dekoratívny prvok. Celosklenené dvere s potlačou boli predtým inštalované predovšetkým do kúpeľní. Vy však ich krásu môžete oceniť kdekoľvek. Možnosť voľby skla a potlače od abstraktných vzorov až po vaše vlastné motívy umožňuje prispôsobiť vzhľad dverí tak, aby interiér perfektne dotvárali. Celý priestor navyše opticky zväčšia a presvetlia.

2. Bezfalcový typ otočných dverí

Hladké a veľké plochy vždy budú pôsobiť vkusne, a preto je tu pre milovníkov dizajnu bezfalcový typ otočných dverí. Pánty sú dômyselne skryté a dverné krídlo je zapustené do roviny steny. Pri rovnakej farbe dverí a steny pôsobí všetko maximálne harmonicky a luxusne. Skoro ako niekde na vesmírnej lodi. Bezfalcové čiže bezpodrážkové dvere môžu mať naozaj úplne neviditeľné pánty.

3. Posuvné dvere do puzdra

Veľkou konkurenciou otočných dverí sa stávajú dvere posuvné, a to ideálne do stavebného puzdra. Šetria veľa miesta, sú bazbariérové a navyše pôsobia trendovo. Miesto dverovej kľučky je na dverách tzv. miska. Tá je do dverí zapustená a jej dizajn sa rozhodne neoplatí podceňovať. Okrem oválnej a hranatej misky si môžete vybrať aj iné tvary a metalické materiály. Posuvné dvere môžu byť jednokrídlové aj dvojkrídlové.

4. Dvere až k stropu

Chcete niečo naozaj originálne? Dvere siahajúce od podlahy až k stropu splnia vaše priania do bodky. Sú neprehliadnuteľným interiérovým prvkom, prinášajú vzdušnosť, punc exkluzivity a nie je problém, aby kombinovali viac rôznych povrchov od skla po laminát či brúsený hliník. Dvere bez horného nadpražia opticky prepájajú podlahu so stropom. Vďaka tomu začne bývanie pôsobiť jednotne a ojedinele. U vysokých stropov je tento efekt ešte silnejší.

Moderné dvere nesmú chýbať

Tipy sú tu pre každého, kto chce do bývania dostať moderný a neopozeraný look. Dvere síce nebývajú zrovna malou investíciou, avšak práve preto sa nad ich výberom oplatí premýšľať. V dnešnej dobe je našťastie ponuka už naozaj pestrá a niektoré typy, ktoré bolo nutné nechávať si skôr vyrábať na zákazku, sú už teraz bežne k dostaniu.

Komentáre k: 4 tipy pre výber naozaj moderných dverí do interiéru

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *