1. Domáca pohoda

Víno po ruke – VINOTÉKA

Mať po ruke v pohodlí domova vínny sklad – to by sa páčilo každému milovníkovi dobrého vína. Moderná domácnosť však dávno nemusí trpieť – ponúka sa jedinečná možnosť zaobstarať si praktickú a štýlovú vinotéku, vďaka ktorej potešíte návštevu vínom a to kedykoľvek.

Skladujete víno?

Prvou otázkou, ktorú by ste si pred zaobstaraním vinotéky mali položiť je, či skladujete víno dlhodobo, alebo či vína striedate a často ich konzumujete. Podľa toho by ste sa mali riadiť, pretože krátkodobé skladovanie nevyžaduje také podmienky, ako to dlhodobé. Pri dlhodobom skladovaní dobrého vína je dôležitá teplota a vlhkosť, čo vám potvrdí každý poctivý vinár. Ak si občas len chcete vystaviť fľašu vína, ktorú dostanete od priateľov, postačí vám drevený či kovový stojan na víno. Ak ale patríte medzi vinárskych srdciarov, potom sa vám ponúkajú hneď dva základné typy vinoték.

Vinotéka Candy

Dva typy vinoték

Existujú dva základné typy vinoték. Tá prvá je každopádne tiež jednoduchšia. Je to klimatizovaná vinotéka s jednou zónou, ktorej klíma sa podobá vínnej pivničke pre nenáročných. Investovať ale môžete tiež do modernej temperovanej vinotéky s niekoľkými teplotnými zónami. Taká vinotéka poteší i skutočných znalcov – môžete skladovať rôzne druhy vína a to v teplotách vhodných na priame podávanie. Každý milovník vína si tak príde na svoje a môže ľahko ohromiť svojich hostí.

Kapacita

Plánujete si kúpiť vinotéku? Zvážte jej kapacitu a tomu podriaďte výber. Premyslite, koľko fliaš vína priemerne skladujete a podľa toho kúpte vinotéku v ideálnej veľkosti. Nezabudnite, že do svojho vínového úložiska dáte nielen zakúpené fľaše vína, ale tiež napríklad darčeky, ktoré získate pri rôznych príležitostiach. S kapacitou súvisí tiež rozmer vinotéky. Preto dopredu popremýšľajte o mieste, kde sa vinotéka stane vašou pýchou interiéru, aby tu dokonale zapadla.

Vzhľad

Na vzhľade záleží. Vinotéka musí spĺňať dôležitý súlad so zariadením

Klarstein Vinarium vinotéka

interiéru. Skrátka a dobre – aj ona prináša do domova istý šmrnc. Záleží tiež na víne – to nemusí dobre znášať ostrý slnečný svit, preto je tak dôležité tónované sklo alebo nepriehľadné dvierka vinotéky. Farba vinotéky by mala korešpondovať so zariadením bytu.

 

Konštrukcia políc

Samotné ukladanie je tiež dominantný prvok pri výbere tej správnej vinotéky. Populárne a optimálne sú drevené police, ktoré vyzerajú dobre a udržujú tú správnu vlhkosť. K dostaniu sú ale tiež drôtené alebo kovové držiaky na víno.

Cena

Posledným aspektom výberu, ktorý patrí medzi tie dôležité, je cena. Investíciu si určte ako prvý krok, aby ste potom mohli v úplnom pokoji filtrovať a vyberať dostupné vinotéky. Ak si však chcete urobiť skutočnú radosť, nebojte sa vyšších investícií. Kvalitná vinotéka sa o vaše milované víno dobre postará a odmenou vám budú príjemné chvíľky s pohárom vína v ruke.

 

Komentáre k: Víno po ruke – VINOTÉKA

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *