1. Ako vybrať
  2. Pre deti

4 tipy pre výber detskej šatníkovej skrine pre dievčatá

Naučiť deti tomu, aby si už od útleho veku poctivo rovnali všetko oblečenie, je veľmi dôležité. Rodičom v tom pomôže praktická šatníková skriňa, ktorá myslí na špecifické potreby dievčatiek. Pozrite sa na štvoricu tipov, ktoré vám ju pomôžu vybrať.

Dievčenský šatník a potreby sa od tých chlapčenských predsa len líšia. Vo výbave malých princezien spravidla nechýba viac párov topánok, rôzne šaty, svetríky a šperky. Takáto zostava oblečenia a doplnkov vyžaduje skriňu, v ktorej pôjde všetko veľmi prehľadne a jednoducho porovnať. Pokiaľ práve premýšľate nad výberom, neprehliadajte nasledujúce rady.

1. Dostatočné rozmery aj do budúcna

Nábytok do izbičky nekupujeme každý rok. Pri výbere detskej šatníkovej skrine tak myslite na to, že množstvo oblečenia bude postupne narastať. Skriňa by mala mať dostatočné rozmery, a to predovšetkým do šírky a hĺbky. Na vyššie poschodia deti nedosiahnu, avšak to neznamená, že by mala byť skriňa nízka. Naopak sa priestor hore hodí pre uskladnenie perín, zimných búnd a ďalšieho oblečenia, ktoré dieťa nosí iba v určité ročné obdobie.

2. Police, šuplíky, tyče, koše …

Najväčšou chybou pri výbere skrine pre dievčatko je stávka na typ, ktorý má vnútorný priestor zložený iba z políc. Rovnať si všetko do komínkov funguje možno na vojne, ale v bežnom živote to naozaj nie je dvakrát praktické. Šaty je lepšie dávať na ramienka, do políc sa poskladajú nohavice a šuplíky sa hodia na spodnú bielizeň. Kôš sa zase hodí na všetko, čo je špinavé a čoskoro to poputuje do práčky. Skriňa by mala byť vždy dostatočne variabilná. Do šuplíkov máte možnosť zaobstarať organizér, čím praktickosť ešte podporíte. Menšie priehradky sa hodia na šperky a ďalšie poklady mladej slečny.

Biela šatníková skriňa BÉBÉ Provence Occitane

3. Stabilita a bezpečnosť

Pri výbere nábytku málokedy ľudia rozmýšľajú nad tým, ako veľmi je bezpečný a stabilný. Pozor! V prípade veľkej skrine do detskej izby je to zásadný faktor. Musíte počítať s tým, že deti do skrine môžu pri hre naraziť, niektorí šikovníci neváhajú šplhať po policiach, ako keby sa jednalo o horolezeckú stenu. Je úplne jasné, že pád plnej skrine by mohol znamenať naozaj veľké nešťastie. Práve z tohto dôvodu sa oplatí staviť na stabilnú skriňu, ktorú je možné priskrutkovať pevne k stene.

4. Vzhľad, ktorý si zamiluje

Pretože kupujete nábytok pre dievčatko do jej izby, nesmiete podceniť vzhľad skrine. Našťastie máte hromadu možností, pretože výrobcovia na deti myslia. Na trhu sú k dispozícii ružové skrine, dvierka s obrázkami a roztomilými motívmi. Výnimkou nie je ani trblietavé zdobenie a polepenie blyšťavými kamienkami. Inými slovami máte jedinečnú príležitosť zaobstarať skriňu, do ktorej sa vaše dievčatko zamiluje na prvý pohľad. A vďaka tomu ju bude tiež s radosťou používať a bude mať záujem, aby v nej panoval poriadok.

Ourbaby šatníková skriňa – Medvedík

 

Komentáre k: 4 tipy pre výber detskej šatníkovej skrine pre dievčatá

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *