Od hlavy a nôh býva najväčšia zima. Stačí, aby nám na jednu z týchto častí tela bolo chladnejšie, a zima nám okamžite prestúpi celým telom. Z tohto dôvodu sa v zime nezaobídeme bez teplých ponožiek či domácich prezúvok. Nemusí to tak ale nutne byť navždy. Pozrime sa, aké podlahy nás v zime zahrejú, aby sme sa obišli bez nutnosti papúč.

Vyberáme podlahu podľa miestností

Jedno z najdôležitejších kritérií pre výber podlahy je samozrejme jej umiestnenie. Inú krytinu budeme vyberať do spálne, inú do obývačky a ďalšiu do kuchyne. Všeobecne platí, že podlaha by mala byť ľahko udržiavateľná, málo hlučná a pre nás, samozrejme, aj pekná.

Podlaha v kúpeľni

Najjednoduchším spôsobom, ako si aj zime obstarať teplú podlahu v kúpeľni, je samozrejme elektrické podlahové kúrenie. Táto možnosť je však tiež jednou z najdrahších. Podlahové kúrenie možno použiť pod akýkoľvek druh krytiny, nemusíte sa teda už strachovať studenej dlažby.

Alternatívou vykurovanej podlahy môže byť napríklad podlaha z kôry korkového duba. Korok je odolný, príjemný na došľap, izoluje zvuk a je predovšetkým teplý. Musíte si však dať pozor, aby bol dokonale prelakovaný, inak hrozí jeho navlhnutie.

Podlaha v kuchyni

Do kuchýň vyberáme podlahu predovšetkým podľa toho, aby bola dostatočne odolná, zvládla pády kuchynského náčinia a mala dlhú životnosť. Túto službu vám môže ponúknuť drevo. Nielenže je drevo najteplejšie z podlahových krytín, ale aj jeho dekor v nás vyvoláva zdanie tepla. Táto podlaha sa vyznačuje dlhou životnosťou, a ak začne strácať na atraktivite, stačí ju len prebrúsiť a prelakovať.

Viac o podlahách do kuchyne tu.

Vysokou odolnosťou proti poškriabaniu a mechanickému poškodeniu sa vyznačuje tiež laminát. Krytina si zachováva stálu teplotu, takže sa vám nebude nikdy zdať výrazne chladná.

Podlaha v obývačke

Krytiny z takzvaného PVC čiže vinylu naberajú posledné roky na obľube. Tento materiál je veľmi príjemný na dotyk a má veľmi mäkký a teplý povrch. Jeho nespornou výhodou je predovšetkým cena. V obývacej izbe máte tiež možnosť umiestniť pod konferenčný stolík rohož či malý koberček, čím opticky zahrejete miestnosť, a navyše si na neho môžete položiť zmrznuté chodidlá.

Podlaha v spálni

Ak ste si do spálne nevybrali žiadnu z podlahových krytín, ktoré sme predstavili v minulých odsekoch, máte ideálnu príležitosť si zvoliť celoplošný koberec. Koberec má výborné tepelné aj zvukové vlastnosti a zútulní vašu spálňu. Máte na výber z bohatého sortimentu tovaru, ktoré sa hodia do moderných i klasických interiérov.

Farebnosť podlahy

Nezabúdajte na silu farieb. Veľkú službu vám urobí aj správny výber odtieňu vašej podlahy. Teplé tóny červenej, žltej či hnedej v nás vyvolávajú podvedomý dojem tepla a mali by sme ich zvážiť pri finálnom výbere podlahovej krytiny.

Komentáre k: Aká podlaha v zime zahreje

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.