Spoločné chvíľky strávené pri stole si môžete spríjemniť nielen skvelým pokrmom, ale aj štýlovo prestretou tabuľou. Nechajte sa inšpirovať a objavte zaujímavé vychytávky, vďaka ktorým bude vaše stolovanie zodpovedať posledným trendom.

Snažiť sa prestrieť stôl pekne len o sviatkoch, medzi ktoré sa radia napríklad Vianoce či Veľká noc, je veľká škoda. Príležitosť skrášliť stôl máte po celý rok, tak ju neváhajte využiť. To, ako bude jedálenský stôl vyzerať, má zásadný vplyv na vzhľad celého okolitého interiéru. Plastové príslušenstvo od prestierania po tégliky môže byť síce praktické vďaka ľahkej umývateľnosti, ale vždy bude pôsobiť trochu lacno. Čím teda dodať stolu moderný štýl na úrovni?

Riad a príbory sú základ

Doby, kedy sa medzi trendy radili taniere zvláštnych tvarov, materiálov a farieb, sú dávno preč. To isté platí pre príbory. Príliš výrazné zdobenie škodí nielen vzhľadu celej tabule, ale aj samotnému pokrmu. Obyčajný biele riad z porcelánu a kvalitné príbory pôsobia reprezentatívne a ladia so všetkým. Kúpte si jednu sadu pre každodenné stolovanie a nebudete ľutovať. Pre slávnostnejšie situácie môžete staviť na väčšie okrúhle taniere, však počítajte s tým, že sa väčšinou nezmestia do umývačky.

Dezert pre radosť očí aj chuťových buniek

Určitou výnimkou, u ktorej nie je nutné vsádzať na jednoduchosť, sú dezertné príbory a tanieriky. Taký originálny cibulák dokáže zaujať na prvý pohľad. Dezert navyše prichádza ako sladká bodka na koniec, často je sprevádzaný kávou alebo čajom. Určitú rozvernosť pri servírovaní si tak na záver môžete dovoliť. Ideálne je zladiť farebný motív dezertného tanierika so šálkou. Tie najpestrejšie motívy vykúzlia úsmev hlavne deťom.

Povinná výbava každého stola

Chcete mať moderne prestreté? Medzi kľúčové detaily patrí výbava, ktorá by na stole rozhodne nemala chýbať. Menovite sa jedná o dochucovací set so soľou, korením a prípadne olejom či octom. Zainvestovať do dizajnovej soľničky a koreničky sa jednoznačne oplatí. Takáto kombinácia dreva, skla a kovu pôsobí veľmi elegantne. Skvelý vzhľad dokáže priniesť na stôl tiež starostlivo vybraná cukornička.

Čo ďalšie patrí na moderný stôl? Nezabúdajte na džbány a karafy. Nalievať vodu z plastových fliaš je opäť jednoduché, ale minimálne pred návštevami je vhodnejšie nápoje rozlievať z niečoho krajšieho. Aktuálne sú v kurze elegantné chladiace karafy s nerezovým vekom.

Všetko pre dobrú chuť a dizajn

Jedlo hrá veľmi dôležitú súčasť rodinného života. Keď budete mať pekne prestreté, hneď uvidíte, že všetkým chutí o niečo viac. Tak zbytočne nečakajte a začnite prestierať moderne. Drvivú väčšinu nového vybavenia pre váš stôl dokážete zaobstarať aj s obmedzeným rozpočtom.

Komentáre k: Prestreté v modernom štýle! Čo by nemalo chýbať na stole?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.