Zariadiť izbu pre dospievajúce dievča alebo chlapca je naozaj poriadna výzva. Prostredie sa pomaly mení z detského kútika na izbu pre „dospeláka“, v ktorej potrebuje viac osobného priestoru. Bábiky a autá nachádzajú čestné miesto v poličke alebo na povale a princeznovskú či pirátsku výzdobu vystriedajú plagáty a videohry. Na čo treba myslieť pri výbere nábytku do izby pre teenagera?

V prvom rade si musíte uvedomiť, že vlastná izba je pre teenagerov najdôležitejšia miestnosť v byte alebo dome. Presne tam sa utužujú kamarátske vzťahy, dozvedajú najnovšie klebety, spisujú do denníčkov prvé lásky, ale aj riešia povinnosti. Aby sme vám proces zariaďovania uľahčili, vybrali sme pre vás 5 kúskov, bez ktorých sa nezaobíde žiadna moderná študentská izba.

Lacná detská a študentská izba LIDO zostava 18
Lacná detská a študentská izba LIDO zostava 18

1. Pohodlná posteľ

Posteľ by mala byť synonymum pohodlia v akomkoľvek veku. Je jedno či máte 15 alebo 50, uložiť sa do mäkkej postele po náročnom dni je jeden z najlepších pocitov na svete. Kvalitná posteľ so štýlovými obliečkami nemôže chýbať ani v izbe budúceho dospeláka. Je len na vás, či zvolíte jednolôžko alebo väčšie prevedenie v podobe dvojlôžkovej postele.

Posteľ Vanesa - biela 200x90 cm posteľ + úložný priestor biela
Posteľ Vanesa – biela 200×90 cm posteľ + úložný priestor biela

2. Písací stôl

Písací stôl je nevyhnutnosťou každého teenagera. Priestor na domáce úlohy a školské projekty je potrebné doplniť o prispôsobivú stoličku a dostatočne silné umelé svetlo. Nemala by chýbať ani polica na zošity a školské učebnice.

3. Dekorácie, ktoré zvýraznia osobnosť

Hovorí sa, že osobnosť sídli v maličkostiach. Plagáty obľúbeného herca alebo skupiny, motivačné a vtipné obrazy, či netradičné deky a chlpaté vankúše – to všetko hovorí o tom, aké vaše dieťa je. Pri výbere dekorácií sa preto nespoliehajte iba na seba, ale dajte priestor aj jemu, aby sa rozhodlo, čo v izbe chce mať a čo nie.

Detský koberec FOX – krémový 120×170 cmDetský koberec FOX – krémový 120×170 cm

4. Originálna knižnica

Chuť do čítania môžete prebudiť za pomoci originálnych knižníc, ktoré dodajú celej miestnosti nádych modernosti a kreativity. Vybrať si môžete z rôznych tvarov, farieb a materiálov, ktoré presvedčia aj zarytého odporcu kníh, že čítanie môže byť naozaj zábava.

5. Štýlový koberec

Časy hrania sa na koberci s kamarátmi sú už dávno preč. To však neznamená, že sa ho musíte úplne zbaviť. Vymeňte rozprávkové pokrývky podlahy za trendovejšie kúsky, ktoré dotvoria celkový štýl izby. Miestnosť môžete zútulniť klasickými obdĺžnikovými alebo štvorcovými kobercami, či vsadiť na netradičnosť v podobe asymetrického tvaru.

Komentáre k: 5 vecí, ktoré by nemali chýbať v žiadnej študentskej izbe

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.