Spolu s novým rokom prichádzajú aj nové trendy, ktoré zavládnu svetu interiérového dizajnu. Chcete aj vy bývať štýlovo? Prinášame rovno 5 možností, s ktorými sa v roku 2018 rozhodne nepomýlite.

Farba terakota

Interná konzultantka Despina Curtisová je v priemysle dobre známa pre svoje odborné hrátky s farbami a schopnosť vytvárať unikátny priestor pre svojich klientov, ako sú COS, Moooi, Carl Hansen a ďalšie. Domnieva sa, že terakota nahradí v roku 2018 minuloročnú zelenú. Bohatá zemitá farba vyzerá krásne na hmatateľných materiáloch, ako sú textílie – najmä posteľná bielizeň – spoločne s keramikou a dlaždicami, pôsobivo však môže vyznieť aj na architektonických prvkoch.

Posteľné obliečky vo farbe terakota, zdroj

Maximalizmus

V roku 2017 nám dizajnové štúdia ako sú DIMORESTUDIO alebo Marcel Wanders predstavila niektoré nezabudnuteľné extravagantné interiéry. Kontrastné vzory, farby a vybavenie definujú maximalizmus, ktorý symbolizuje odklon od škandinávskeho minimalizmu, ktoré v posledných rokoch ovládal svet bývania. Maximalizmus umožňuje užívateľom vyjadriť svoju osobnosť. V čase zdieľania bude veľmi zaujímavé sledovať tento stúpajúci trend na sociálnych sieťach.

Komfortné priestory nielen doma

Z maloobchodných predajní, ktoré zahŕňajú kaviarne aj wellness, do spoločných pracovných priestorov, ktoré vyzerajú ako obývacie izby, sa hranice medzi prácou a voľnočasovými aktivitami stále viac rozostrujú. „Vidíme posun smerom k dizajnu, ktorý je skôr neformálny a priestoru, ktorý je zameraný skôr na skúsenosť než na estetiku,“ vysvetľuje firma AvroKO. Tento trend sa odráža aj v nábytku a povrchových úpravách, hovorí Allyson Rees z WGSN, ktorý predpovedá, že obľúbenosť príjemných látok, ako je zamat, bude v roku 2018 naďalej rásť. Nastáva doba, kedy je domov dôležitý ako bezpečné útočisko vo svete, ktorý je tak politicky a ekologicky turbulentný. Ale prečo sa necítiť pohodlne a bezpečne aj vo verejných priestoroch?

Office design, ilustračný obrázok – zdroj

Monochromatičnosť

Kým maximalistické interiéry by sa mohli dostať na prvé priečky pomyselného rebríčka najnovších trendov pre interiéry, hneď za nimi môžu byť minimalisti, ktoré sa rozhodnú pre upokojujúce monochromatické priestory. Výsledky použitia princípu tón v tóne sú veľmi sofistikované. Farby sa vzájomne prelínajú s jemnosťou a vrstvenými textúrami palety.

Recyklované materiály

Nábytok vyrobený výhradne z recyklovaných plastov, plechoviek a obrazoviek smartphonov, kožené alternatívy vyrobené z listov ananásu a interiérové ​​dlaždice vyrobené z kukuričných šupiniek boli len niektorými z materiálov, ktoré sa objavili v roku 2017. Seetal Solanki, zakladateľ a riaditeľ dizajnového štúdia Ma.tt.er, sa domnieva, že v roku 2018 uvidíme nárast udržateľných povrchov, ktoré sa vyhýbajú stereotypnej recyklovateľnej estetike. Posun smerom k pozitívnemu prístupu v rámci dizajnu, ktorý považuje naše životné prostredie za veľmi dôležité, rozhodne vítame.

 

Komentáre k: 5 trendov, ktoré zavládnu interiéru v roku 2018

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.