1. Pre deti

Ako by mala vyzerať dokonalá izba pre dievčatko?

Zariaďovanie dievčenskej izby je pre rodičov väčšinou nemalou výzvou. Keď sa však zadarí, môže byť výsledok naozaj skvelý. Inšpirujte sa niekoľkými aktuálnymi tipmi, ktoré urobia z bežnej izby pre malú slečnu hotové kráľovstvo.

Nakúpiť roztomilý nábytok, zohnať niečo trblietavého, pridať nejaké tie prikrývky s obrázkami princezien, k tomu posteľ s poníkmi a je hotovo. Podobným postupom sa bohužiaľ riadi pri zariaďovaní dievčenskej izby mnoho ľudí a je to veľká škoda. Výsledok väčšinou pôsobí dosť preplácane a nesúrodo. Ak chcete v rámci vášho bývania vybudovať naozaj dokonalý pokoj pre dievča, bude to o niečo zložitejšie.

Pozor na ružovú

Vyhnúť sa ružovej v dievčenskom izbe? Áno, aj to je možné! Dokonca je to v rámci aktuálnych trendov žiadané, hoci na túto farbu nemusíte úplne zanevrieť. Iba by nemala byť dominantná, pretože čoho je veľa, toho je príliš. Vyskúšajte do dievčenskej izby dostať viac odtieňov a jemných farieb. Začať môžete pri bielej, fialkovej a mintovej. Veľmi dobre vyzerajú aj zlaté a strieborné detaily. Vo výraznejších farbách môžu byť vyvedené určité dekorácie. Ružová skutočne nie je jedinou farbou, ktorá patrí do dievčenskej izby. Okrem jednofarebných plôch by sa v izbe mali objavovať aj rôzne vzory. Dobre vyzerajú nielen srdiečka ale aj kvetinové motívy.

Nábytok s prekvapením

Princeznovský nábytok s trblietkami a ďalším zdobením môže dobre vyzerať na fotografiách, ale v praxi sa čoskoro opozerá. Deti rastú rýchlo, a preto je nutné myslieť dopredu. Pri výbere nábytku preferujte eleganciu bez zbytočností. Biele lamino nemusí byť strohé, keď do jeho blízkosti umiestnite jeden kus nábytku v čisto dievčenskom dizajne. Môže ísť napríklad o kozmetický stolček, alebo kresliaci stolček. Tento dominantný nábytok môže mať dokonca aj odlišnú farbu. Vzniknutý kontrast predstavuje podarené oživenie.

Steny vyžadujú kreativitu

Pohľad na steny v dievčenskej izbe by nemal nudiť. Dobrou voľbou sú rôzne dizajnové a 3D plastické tapety, fototapety, samolepky na stenu a nástenky. Časť steny môžete dokonca natrieť tabuľovou farbou, vďaka ktorej si dievča môže na stenu kresliť kriedami. Nezabúdajte tiež na obrazy a ich rámy. V dievčenskej izbe nemusia byť iba detské plagáty. Obrázky prírody, zvierat a rodinné fotografie nezriedka pôsobia oveľa lepšie.

Walplus Samolepka na stenu Opička a ružové kvety, 130×65 cm

Nežný textil

Charakteristiku dievčenskej izby tvorí z veľkej časti tiež vybraný textil. Venujte dostatok času výberu záclon, lôžkovín a ďalších nevyhnutností. V dievčenskej izbe by nemali chýbať vankúšiky, vkusné prikrývky a kvalitné lôžkoviny. Opäť nie je nutné každú z týchto vecí vyberať priamo v detskom oddelení.

Koniec sladkých izbičiek

Gýčovitým dekoráciám a hračkám na každom centimetri odzvonilo. Neplatí, že dievčenská izba musí byť za každú cenu cukríková. Aktuálne trendy by nemali zabúdať na eleganciu, praktickost a v neposlednom rade aj životnosť. Dievčenská izba nie je malou investíciou, a preto sa oplatí zakúpiť skôr vybavenie, ktoré porastie spoločne s vkusom dieťaťa.

Detská izba LUNA
Komentáre k: Ako by mala vyzerať dokonalá izba pre dievčatko?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *