Vlani ste sa zimomravo chumlali do diek a kožušín. Zhotovovali ste si chlpaté vankúše, ako velili jesenné trendy roku 2016. Ale rok sa s rokom zišiel a všetko je inak. Viete, akými farbami, materiálmi a ďalšími doplnkami by ste mali privítať jeseň 2017? Ak nechcete byť zaskočení a bavia vás premeny interiéru, potom sa inšpirujte jesennými tipmi pre tento rok.

Ilustračný obrázok, zdroj

Víťazom sa stáva tmavo zelená

Ak sledujete trendy v interiérovom dizajne, asi pre vás nie je prekvapením, že víťaznou farbou jesene sa stala tmavo zelená, čiže Dark Green. Napovedala tomu celá tohtoročná sezóna, kedy ste mohli rôzne, hoci svetlejšie, odtiene zelenej pozorovať všade okolo vás. Na jar sa jednalo o odtieň čerstvej trávy, ktorá počas roka prešla do tmavšieho odtieňa amazonských pralesov až po aktuálny Dark Green.

Túto farba ide totiž skvele doplniť so svetlými odtieňmi a dobre si rozumie s doplnkami zhotovenými z prírodných materiálov. Ostatne tie by nemali chýbať ani vo vašom jesennom interiéri. Ak sa výraznej zelenej bojíte a neviete, ako bude jej tmavosť na vás pôsobiť, začnite pozvoľna. Kúpte si napríklad prešívané vankúšiky v jej farbe. So svetlou pohovkou si budú rozumieť.

Tmavozelená rozkladacia trojmiestna pohovka Max Winzer Jannes

Kráľovnou medzi kovmi je mosadz

Odkladací stolík Sorby, mosadz

Mosadz má ľahko hrdzavo až červenkastú farbu, ktorá pôsobí hrejivým dojmom na okolie. Tepla na jeseň a v zime nie je nikto dosť. Prečo si ho aspoň psychicky nenavodiť kúskom mosadze vo vašom bývaní? Navyše jej vintage vzhľad sa skvele doplňuje s farbou jesene – tmavo zelenou.

Ešte vlani prevládali doplnky v odtieňoch zlatej a medenej, teraz dizajnéri prichádzajú s mosadzou. Ako ju zakomponovať do interiéru? Záleží na tom, čo vám sedí a ako veľmi ste odvážni. Môžete opäť začať od dekoračných vankúšikov, ktorých farba pripomína mosadzný kovový vzhľad.

Ak si trúfate na výraznejšiu zmenu, kúpte si napríklad nástenné zrkadlo do predsiene, ktoré je lemované mosadzným zdobením. Ak u vás doma vládne vintage štýl, potom ste tzv. za vodou. Taburetiek vo farbách mosadze alebo mosadzný čajový stolík pri okne, vám nesmie chýbať. Celok doplníte niekoľkými mosadznými svietnikmi, ktoré rozmiestnite po izbách na poličkách.

Zamat nie je len o dámskych županoch

Škandinávska jedálenská stolička DIOR zamat zelená
Škandinávska jedálenská stolička DIOR zamat zelená

Milujete hebkosť a luxusný vzhľad zamatu? Potom máme pre vás dobrú správu. Zamat vyhral medzi tkaninami a stál sa bodom číslo jedna pre túto jeseň.

Predtým bol zamat výsadou bohatých, ktorí sa do neho zahaľovali či si ním zdobili svoje komnaty. Dnes si môže zamat dovoliť každý a nemusíte zostávať len u spodného prádla a nočných košieľok, kde býva zamat najčastejšie videný.

Čo si teda kúpiť v zamate, aby to vyzeralo luxusne, ale nie prepchato alebo snobsky? Vyberať môžete medzi dekoračnými vankúšikmi, zamatovým pufom alebo rovno celou pohovkou. Uvidíte, že miestnosť razom dostane inú náladu. Nebojte sa zamatového lesku, rozhodne vám z neho zima nebude.

Kým vodiacou farbou je tmavo zelená, ako sme prezradili na začiatku článku, v prípade zamatu vyhrávajú ženské farby. Ktoré to sú? Predsa rôzne odtiene fialovej a ružovej. Ak nechcete úplne zanevrieť na zelenú, potom ani so smaragdovým odtieňom nešliapnete vedľa.

Posledný tip od nás pre vás sa týka prešívania. Stavte na neho spolu s ozdobným čalúnením. Navyše prešívanie ladí ku všetkým štýlom.

 

Komentáre k: Čo je trendy pre tohtoročnú jeseň?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.