Nie všetci majú obývaciu izbu zariadenú v štýle katalógu poslednej sezóny. Niekomu sa nové trendy nemusia páčiť, niekto má rád svoj osobitý štýl, ktorý nezodpovedá módnym smerom, pre niekoho to môžu byť vyhodené peniaze. Pokiaľ tiež patríte medzi tých, ktorí majú nevšedne zariadený interiér domácnosti a žiadne z predávaných ozdôb sa vám do neho nehodí, vyrobte si svoje vlastné. Môžete ich ladiť presne podľa vašich prianí.

Vidiecky štýl

Pokiaľ máte domácnosť zariadenú vo vidieckom štýle, to znamená drevený masívny nábytok, svetlé steny alebo tehlové či kamenné obloženia, držte sa vianočnej výzdoby v prirodzených tónoch. Vianoce nemusia byť za každú cenu červené alebo zlaté.

Vyrobte si ozdoby v tvare hviezdičiek z jemnej vrecoviny. Vystrihnite dve rovnaké hviezdičky, priložte ich k sebe a zlepte. Vnútro môžete vypchať vatou, aby mali plnšie tvary. Do jedného z cípov prilepte úchytku z farebnej stužky. Hviezdy si môžete ľubovoľne pokresliť. Najlepšie na vrecovine vyzerá biela farba.

Stromček môžete tiež ozdobiť nazbieranými šiškami. Pomocou taviacej pištole pripevníte k šiške povrázok a na neho potom uviažte krémovú mašľu. Čarovne budú pôsobiť aj ozdoby zo škorice. Na škoricu opäť pripevníte špagát, ktorý bude slúžiť k jej zaveseniu, a do stredu nalepte malú drevenú hviezdičku.

Starožitný hrnček

Ak ste milovníci starožitných kúskov a máte interiér vyšperkovaný takými pokladmi, vyrobte si k nim prekrásny vianočný zvonček. Iste niekde na povale alebo na trhoch narazíte na biely porcelánový hrnček. Opatrne v jeho dne vyvŕtajte dierku a prevlečte stužku. Na jeden koniec pripevnite malý zvonček alebo rolničku a na druhý koniec uviažte pevnú mašľu. Týmto zvončekom bude radosť oznamovať príchod Ježiška.

Minimalistický štýl

Vyznávači minimalistického štýlu môžu zaspomínať na svoje detstvo a vyrobiť si na stromček papierovú reťaz. Hoci jednoduchá biela vyzerá v tomto štýle perfektne, nemusíte sa tejto strohosti držať. Kombinujte rôzne farby aj druhy papiera a pások. Užite si jeho výrobu rovnako ako pred rokmi v škôlke.

Vianočná Škandinávia

Pre tých, ktorí sa nechali strhnúť trendom posledných rokov a majú byt zariadený v škandinávskom štýle, máme tiež pár typov na ručne vyrobené vianočné ozdoby.

Šišky, šišky a zase šišky. Severský štýl sa vyznačuje predovšetkým svojím súznením s prírodou, použite teda jej časť na výzdobu vášho stromčeka. Šišky zaveste spolu s uviazanou mašľou alebo ich prestriekajte metalickým sprejom a zaveste len tak.

Šišky, šišky a zase šišky – zdroj

Ušite si svoje vianočné srdiečka. Kúpte rôzne druhy červenej kockovanej látky, vystríhajte srdiečka, vyplňte vatou a zošite bielou niťou. Na presnosť sa nehrá a nedokonalé stehy budú pôsobiť ako ledabolo štýl. Srdiečka pripevníte na stromček ľanovým povrázkom.

 

Komentáre k: Vyrobte si vlastné vianočné ozdoby

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.