zrkadlo_v_kupelni

4 tipy, ako vybrať zrkadlo do kúpeľne

Domácnosť bez zrkadla by si v dnešnej dobe vedel predstaviť pravdepodobne len málokto. Tento nielen funkčný, ale zároveň dekoratívny prvok, dokáže efektívne zväčšiť priestor a je obľúbeným doplnkom v rôznych miestnostiach. Svoje najväčšie opodstatnenie a využitie však nájde v kúpeľni. Viete, ako vybrať zrkadlo do kúpeľne?

Kúpeľňa je miestom, ktoré väčšina ľudí navštevuje po zobudení ako prvé. Deje sa tak najmä z logického dôvodu rannej hygieny. Aj preto je zrkadlo v kúpeľni viac než žiaducim doplnkom.

Ako vybrať zrkadlo do kúpeľne

Na výber kúpeľňového zrkadla sa v žiadnom prípade nemusíte pozerať len z funkčného hľadiska. Mnohí ľudia to síce tak robia, no pravdupovediac, nevedia, o čo všetko prichádzajú. Pri citlivej voľbe môže byť zrkadlo najvýraznejším prvkom miestnosti, na základe ktorého sa už len „doklepne“ celkové smerovanie a cítenie daného priestoru.

Pri výbere kúpeľňového zrkadla by ste preto mali dbať nielen na jeho samozrejmú funkčnosť, ale aj na jeho celkový estetický prínos. Aby ste vedeli, ako správne vybrať zrkadlo do kúpeľne, mali by ste poznať jednotlivé typy, ktoré sú dostupné na trhu. Dokonca, niektoré z nich oplývajú aj zaujímavými prídavnými funkciami či praktickými možnosťami doplnkového využitia.

Odporúčanie: Kúpeľňové zrkadlo umiestnite niekoľko centimetrov nad umývadlo. Okrem toho, že to má svoje bezpečnostné opodstatnenie, sa vyhnete aj nechcenému špliechaniu vody na zrkadlo.

zrkadlo_v_kúpeľni_na_celú_stenu

Typy kúpeľňových zrkadiel

Spomínate si ešte na kúpeľňové zrkadlo z vášho detstva?

Predpokladáme, že vybrané prvky, ktorými bolo charakteristické, budú spomenuté v nasledujúcich riadkoch. Nie je totižto žiadnym tajomstvom, že retro štýl je príznačný aj pre súčasnú trhovú ponuku.

Žiadnou výnimkou nie sú v tomto prípade ani kúpeľňové zrkadlá. Stačí spomenúť len klasické skrinkové zrkadlá či starožitné rámy kúpeľňových zrkadiel. Presne tieto typy zrkadiel predstavujú aj dnešné trendy. Pokúsme sa ich však vymenovať o čosi viac.

Zrkadlová skrinka vs. zrkadlo

Pri výbere kúpeľňového zrkadla nezabudnite vziať do úvahy celkové rozmery kúpeľne v spojitosti s možnosťou úložného priestoru.

V prípade, že hľadáte zrkadlo do kúpeľne s menším úložným priestorom, určite uvítate zrkadlovú skrinku. Môže vám poslúžiť napríklad na uskladnenie drobností, akými sú zubné potreby, strojčeky, žiletky či iné doplnky.

Na druhej strane, svoje opodstatnenie v malej kúpeľni nájde aj jednoduché a čisté zrkadlo. Vo všeobecnosti je totižto známe, že zrkadlá opticky zväčšujú priestor.

Náš tip: Pokiaľ zvažujete kúpu zrkadlovej skrinky, poobzerajte sa aj po možnostiach s poličkou, na ktorú si môžete odkladať často používané maličkosti, akými sú napríklad krémy či pleťové vody.

Zrkadlo s rámom alebo bez rámu?

Čo sa týka tejto otázky, ide viac-menej o vec vkusu, resp. o štýl, do ktorého chcete ladiť vašu kúpeľňu. Zatiaľ čo zrkadlá bez rámu sú moderné, čisté, jednoduché a minimalistické, tak zrkadlá s rámom vydávajú o čosi výraznejšie tóny. Navyše, mohutnejšie rámy kúpeľňových zrkadiel zvyčajne predstavujú najmasívnejší prvok celej kúpeľne.

Mimochodom, obrovské zrkadlá s výraznými drevenými rámami pôsobia výborným estetickým dojmom pri umiestnení pozdĺž vane, resp. vedľa nej.

Zrkadlo s osvetlením

Doplnkové osvetlenie je nevyhnutnou súčasťou takmer každej kúpeľne. Výhodou vybraných kúpeľňových zrkadiel je skutočnosť, že majú takéto osvetlenie už zabudované v sebe.

Pri pohľade do takéhoto zrkadla by sa vám nemalo stať, že by ste poškuľovali na svoj odraz a mali problém s jasnou viditeľnosťou. Niektoré typy zrkadiel s osvetlením fungujú aj na princípe pohybového senzora.

Vedeli ste, že osvetlenie zrkadla prirodzene dopomáha k menšiemu zahmlievaniu a rýchlejšiemu odhmlievaniu zrkadla? Dokonca, vybrané kúpeľňové zrkadlá oplývajú aj výhrevnou fóliou s identickým účelom.

Tvar a veľkosť kúpeľňového zrkadla

Dôležitú úlohu pri výbere kúpeľňového zrkadla hrá aj jeho veľkosť a tvar. Nedá nám nespomenúť čoraz viac obľúbené kruhové zrkadlá, ktoré majú schopnosť zjemňovať priestory. Z dizajnérskeho hľadiska môže vyzerať veľmi zaujímavo umiestnenie dvoch takýchto zrkadiel ponad dvojité umývadlo.

Osobitnú pozornosť si zaslúžia aj veľké zrkadlové steny, ktoré zase dokážu zväčšiť a rozjasniť celú kúpeľňu.

dve_okrúhle_zrkadlá_v_kúpeľni_s_rámom

Odporúčanie na záver

Síce sme vám v predošlých riadkoch ponúkli mnoho rád v súvislosti s tým, ako vybrať zrkadlo do kúpeľne, no pridáme aj drobné odporúčania na záver.

Pri kúpe kúpeľňového zrkadla sa pýtajte predajcov na materiály, ktoré boli použité na jeho výrobu. Tie musia totižto perfektne odolávať vlhkosti.

Okrem toho, nezabúdajte ani na vyššie zmieňované (ne)zahmlievanie. Podľa nášho názoru je to atribút, ktorý by mal výrazne prehovoriť do celkového výberového procesu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *