Hovorí sa, že láska ide cez žalúdok. Jedlom dokážeme potešiť, ohúriť, prekvapiť, ale aj rozvášniť alebo zlepšiť deň. Vaše kuchárske zručnosti a kreativita sú v tomto prípade prvoradé, no nemenej dôležité je miesto, kde sa tento proces odohráva.

Kuchyňu by sme mohli prirovnať k Santovej dielni, kde sa dejú zázraky každého druhu. Starostlivá mamina chystá pre svoje deti desiatu do školy. Chlapec dôkladne ukladá lístky špenátu na vrch dobre prepečenej bravčovej panenky, ktorú pripravil pre svoju priateľku. Žena naplní celú miestnosť sladkou vôňou koláča, ktorý servíruje svojej rodine. Alebo sa sami rozhodnete spríjemniť si nedeľné popoludnie skúšaním nejakého nového netradičného receptu.

Je jedno, či varíte pre seba alebo pre druhých, výsledok musí končiť úsmevom. Samozrejme, najlepšie sa pracuje v príjemnom prostredí, kde sa z varenia okamžite stane zábavná činnosť. Kuchyňu si môžete zútulniť jedným z nasledujúcich doplnkov, ktorými by sa mal pýšiť domov aj príležitostného kuchára.

  1. Stojan na víno

Máte pred sebou romantický večer, alebo chystáte posedenie s priateľmi? K takýmto udalostiam patrí skvelé jedlo a dobré víno, ktoré sa bude krásne vynímať v štýlovom držiaku.

Uložiť si doň môžete rôzne druhy, farby a odrody a vaši hostia si jednoducho vyberú to, na ktoré budú mať chuť. Stojany na víno nájdete v rôznych prevedeniach, ktorými šikovne dotvoríte atmosféru miestnosti.

Stojan na víno Kitchen Craft Bar Craft Copper
Stojan na víno Kitchen Craft Bar Craft Copper

2.  Kuchynský gril

Kazí počasie vaše plány na záhradnú grilovačku? Nevadí. S kuchynským grilom sa nemusíte obmedzovať ani počas dažďa a zimy. Okamžite vykúzlite šťavnaté grilované mäso a chrumkavú zeleninu, ktorou určite očaríte hostí.

3. Štýlový chlebník

Weltbild Raclette grill
Weltbild Raclette grill

Chutné pečivo je základ každého dobrého stolovania. Mnohí z nás už zistili, že udržať ho čerstvé, je niekedy takmer nemožné. K tomu vám môže dopomôcť chlebník, ktorý sa dá šikovne uzavrieť. Vaše pečivo vydrží dlhšie čerstvé a nenavlhne.

Chlebníky spĺňajú okrem funkčnosti aj dizajnovú funkciu, široký výber prevedení vám dá možnosť vybrať si s rôznych štýlov, ktoré budú presne pasovať do vašej kuchyne.

Kameninový chlebník 7 l Mason Cash
Kameninový chlebník 7 l Mason Cash

4. Pomocníci v kuchyni

Rôzne kuchynské „vyplepšováky“ urýchlia menej príjemné časti varenia, ako je krájanie, strúhanie, či šúpanie. Vyskúšať môžete napríklad špeciálny krájač na melón, ananás či špirálovité strúhadlo, ktoré urobí z vášho zeleninového šalátu hotové umelecké dielo.

5. Dizajnové utierky

Zasa treba utierať riad? Uvedomili ste si, koľko času strávite touto činnosťou? Utieranie riadu však nemusí byť nepríjemná povinnosť, ktorú odkladáte z hodiny na hodinu. Riešenie je jednoduché – správne utierky!

XPOSE ® Kuchyňské utěrky 4ks 45x70 cm
XPOSE ® Kuchyňské utěrky 4ks 45×70 cm

Vyberte si také, ktoré vám farebne ladia do kuchyne a zistíte, že utieranie riadu je hneď o niečo zábavnejšie. Dbajte samozrejme aj na materiál, kvalitná bavlna, ktorá nezanecháva vlákna na riade je v tomto prípade nevyhnutnosťou.

Komentáre k: 5 doplnkov, ktoré by nemali chýbať v žiadnej modernej kuchyni!

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *